Przez / 13th Styczeń, 2015 / Blog / Off

Przyroda na Dolnym Śląsku

Na naszej stornie wielokrotnie pisaliśmy o wspanialej przyrodzie Dolnego Śląska w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Jugowice. Na naszej liście atrakcji turystycznych przedstawiliśmy szereg ciekawych miejsc historycznych, które co roku przyciągają setki turystów. Jednak oprócz dziel stworzonych przez człowieka na uwagę zasługują również ciekawe miejsca przyrodnicze. Chcemy dzisiaj poświecić im nieco więcej uwagi. Podczas wakacji w Polsce nie można po prostu zapomnieć o naturze!

Flora

Dolny Śląsk przez wielu postrzegany jest jako najbardziej atrakcyjny region kraju. 20% jego powierzchni stanowią bowiem parki narodowe, rezerwaty przyrody oraz tereny objęte ochroną.

Region jest unikalny głównie przez różnorodność krajobrazów, które możemy tu spotkać. Z płaskich jak stolnica równin przenosimy się błyskawiczne w tereny górskie i pagórkowate. Stosunkowo ciepły klimat (Dolny Śląsk jest terenem przejściowym miedzy klimatem morskim a lądowym) sprawia, iż można tu spotkać wiele unikalnych gatunków roślin. Często występują tu dęby, buki, brzozy, wiązy, lipy, jesiony, klony oraz głóg.

Im wyżej się wspinamy, tym bardziej dominować zaczynają buki. Żyzny grunt sprzyja pojawianiu się gęstych zarośli, które zalezą od rejonu w którym akurat się znajdujesz. Na wysokości powyżej 1500 metrów, znajdziemy głównie rośliny iglaste.

Fauna

Podczas spacerów po Dolnym Śląsku mogę Panstwo z łatwością natknąć się na jelenie i sarny, dziki, lisy oraz muflony, a także na niezliczoną ilość różnego ptactwa.

W Europie coraz trudniej znaleźć tereny, gdzie można pobyć sam na sam z naturą – na Dolnym Śląsku jest to nadal możliwe. Czekają tu na Państwa wspaniale szlaki wędrówkowe i rowerowe; zaś kiedy spadnie śnieg – trasy narciarskie. Natura Dolnego Śląska oferuje wszystkim miłośnikom przyrody możliwość zanurzenia się w swym bogactwie.

Powrót