Twierdza

 

Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstawania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektów fortyfikacji epoki nowożytnej. Rozległość całego zespołu i jego lokalizacja na szczytach pozwala zaliczyć srebrnogórską warownię do największych górskich założeń obronnych naszego kontynentu. Wyjątkowość obiektu i jego ranga została uznana w 2004 r. poprzez Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nadające Twierdzy status pomnika historii.
Twierdza Srebrna Góra jest wyjątkową atrakcją i miejscem sprzyjającym miłośnikom historii, przyrody, turystyki, sportu a oferta skierowana jest zarówno dla turystów indywidualnych jak i grup zorganizowanych, dorosłych i dzieci.

Twierdzy

Podczas pobytu goście mają możliwość spotkać się z przewodnikiem- żołnierzem, który zaprezentuje w interesujący sposób historię Twierdzy. W programie zawarte jest m.in. zwiedzanie dziedzińca, podziemnych kazamat, pokazowy wystrzał z muszkietu lub pistoletu skałkowego. Szczególnie ciekawym miejscem jest taras widokowy na koronie Donjonu.

Gór Opawskich

Na turystów czeka nie lada gratka, dla której warto jest pokonać trud wejścia na Twierdzę Srebrna Góra. Z korony istnieje możliwość obejrzenia panoramy sięgającej Gór Opawskich, Masywu Śnieżnika. Bliżej wznoszą się lesiste grzbiety Gór Bardzkich i Sowich. Na gości czeka strzelnica historyczna, gdzie do dyspozycji oddana została broń automatyczna, karabiny i pistolety oraz tyrolka, która oferuje ekstremalne przejazdy na linach 570 metrową trasą wśród drzew i historycznych murów.

Twierdza Srebrna Góra Sp. z o.o. ul. Kręta 4, 57-215 Srebrna Góra
tel.74 818 00 99 e-mail:biuro@forty.pl, www.forty.pl

Powrót