Przez / 14th Grudzień, 2015 / Geen categorie @pl / Off

Święta na Dolnym Śląsku!

Nadszedł znów pracowity, ale jakże przyjemny okres świąteczny. Choinki znów stroją się w bombki, łańcuchy i światełka; domy rozświetlają nastrojowe świece i rozgrzewają koledzy. W każdym kraju święta obchodzone są nieco inaczej, ale jedno pozostaje niezmienne: to najpiękniejszy czas w roku!

Na Dolnym Śląsku jest co robić – również w Święta Bożego Narodzenia. W różnych miastach organizowane są na przykład tradycyjne grudniowe jarmarki świąteczne, na których można kupić produkty regionalne – unikalne sery, kiełbaski czy ciastka; ale również ozdoby świąteczne i różne drobiazgi. Zakupy umila szereg atrakcji – występy świątecznych chórów, przedstawienia o tematyce świątecznej, specjalne wystawy lub konkursy. W wielu miastach odbywa się również specjalne czytanie Biblii.

Gdzie mogę znaleźć najfajniejsze jarmarki świąteczne?

Jarmarki świąteczne organizowane są w różnych miastach – poniżej prezentujemy najsłynniejsze:

Wroclaw (do 22 grudnia)

To jeden z najpiękniejszych świątecznych jarmarków w Polsce. Na Rynku Głównym ustawiana jest gigantyczna choinka, która przemienia centrum miasta w prawdziwie bajkowy świat. Zapach grzanego wina, czekolady, chlebka imbirowego snuje się miedzy kramikami, zaś na każdego ze zwiedzających czeka specjalna niespodzianka. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Warszawa (do 23 grudnia)

Warszawski jarmark przyciąga licznych turystów kramikami zagranicznych wystawców: z Węgier, Holandii, Austrii oraz Polski. Mogą tam Państwo kupić wiele specjałów z całego świata – węgierskie ciasta, holenderskie wafle, niemieckie i austriackie kiełbaski oraz cukiernicze przysmaki z całej Polski. Każdy znajdzie cos dla siebie. Więcej informacji tutaj.

Kraków (do 27 grudnia)

Na krakowskim rynku jarmarki odbywają się od wielu, wielu lat – bajkowa sceneria i cala gama produktów regionalnych przyciągają tłumy turystów. Organizowane są również liczne przedstawienia i atrakcje kulturalne. Więcej tutaj.

Gdańsk (do 23 grudnia)

Wspaniale dekoracje, karuzele, kucyki oraz lodowiska – to tylko niektóre atrakcje, które z pewnością podbiją serca najmłodszych (i nie tylko) odwiedzających jarmark w Gdańsku. Kramarze z Polski, ale również z Litwy i Węgier przywożą ze sobą swoje najwyborniejsze produkty. Na ponad 80 kramach prezentują wiele delikatesów. Nie zabraknie również wielu atrakcji i ciekawych animacji! Więcej tutaj.

A w międzyczasie…

Planują Państwo by okresie świątecznym zrobić cos innego niż zwykle? Zapraszamy do odwiedzenia jednego (lub kilku) jarmarków bożonarodzeniowych. Zapraszamy serdecznie do Pałacu Jugowice, tak by Państwa pobyt na Dolnym Śląsku zyskał jeszcze jedna atrakcje! Tutaj znajda Państwo wszystkie oferowane przez nas możliwości.