Szlaki wędrówkowe Pałac Jugowice 1Szlaki wędrówkowe Pałac Jugowice 2Szlaki wędrówkowe Pałac Jugowice 3

 

Szlaki wędrówkowe

Najlepsze szlaki wędrówkowe znajdują się w rezerwacie Ślęzy. Ślęża (718m), górująca nad nizinnym krajobrazem Dolnego Śląska, była ośrodkiem pogańskiego kultu solarnego dla miejscowych plemion.  Etymologia nazwy masywu nie jest jasna; część językoznawców twierdzi jednak, iż pochodzi ona od starego słowiańskiego słowa, oznaczającego wilgotne i mgliste miejsce.

Rezerwat Ślęża

W rezerwacie znajduje się kilka punktów, z których mogą Państwo rozpocząć wędrówkę. W pobliżu miejscowości Sulistrowice znajduje się przepiękny drewniany kościołek warty odwiedzenia. Z tego miejsca szlak zaprowadzi Państwa do źródełka ze świętą woda. W całym rejonie można znaleźć wiele intersujących tras wędrówkowych, jednak jeśli nie mają Państwo doświadczenia jeśli chodzi o wspinaczkę , proponujemy trasę czerwonego niedźwiedzia z miejscowości Sobótka. Mogą tu Państwo zaparkować samochód, a sama trasa trwa około 1,5 godz. Nie prowadzi ona co prawda na szczyt, jednak podążając nią, mogą Panstwo obejrzeć piękną zabytkową kapliczkę.

Góry Sowie

W Górach Sowich znajduje się wiele szlaków prowadzących na szczyt (1015m.n.p.m.). Wyprawę najlepiej rozpocząć w miejscowości Kamionki. Przejście całej trasy zajmuje około 2 godzin. Na szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego w pogodne dni roztacza się przepiękny widok.

Rzeczka

Niedaleko Pałacu Jugowice leży Rzeczka. Zimą jest to fantastyczne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Latem zaś można skorzystać z przepięknych szlaków wędrówkowych. Wybór należy do Państwa.

W recepcji naszego hotelu znajdą Państwo więcej informacji oraz mapy tras spacerowych.

Powrót