Świdnica interesujące miejsca i wycieczki Pałac Jugowice 1Świdnica interesujące miejsca i wycieczki Pałac Jugowice 2Świdnica interesujące miejsca i wycieczki Pałac Jugowice 3

 

Świdnica

Świdnica to historyczne miasto handlowe, położone na południowym zachodzie Polski. Jego historia liczy 800 lat. Obecnie miasto ma 60.000 mieszkańców i jest jednym z największych miast Dolnego Śląska. Ta malowniczo położona miejscowość ma kilka znanych kościołów, takich jak ewangelicko-augsburgska Świątynia Pokoju, wzniesiona w 1655 roku. Znajdą tu Państwo liczne muzea; wiele do zaoferowania ma sama starówka. Centrum miasta otoczone jest przez rożne ładne parki, gdzie organizowane są regularnie festiwale i koncerty. Świdnica oddycha kulturą! Miasto leży 53 km od stolicy regionu, Wrocławia.

Strategiczne położenie

Świdnica położona jest blisko granicy z Czechami oraz Niemcami, na ważnym szlaku handlowym wiodącym z południowych Niemiec do Kijowa. Miasto pełniło ważną funkcję w okresie piastowskim. W okresie komunizmu miasto było bazą wojskową dla żołnierzy sowieckich. Uwarunkowania historyczne miasta zadecydowały o jego mocnej pozycji gospodarczej i ekonomicznej. Na rozwój Świdnicy ma wpływ zaangażowanie władz miejskich, ale również wielokulturowy charakter miasta. Coraz więcej międzynarodowych firm wybiera właśnie Świdnice na swoja siedzibę.

Centrum

W centrum miasta widoczne są ślady dawnego dobrobytu. Polecamy tzw. trasę książęcą wzdłuż najpiękniejszych punktów Świdnicy. Można tu zobaczyć między innymi barokowe rzeźby w murach oraz liczne wpływy renesansowe. Świdnica może się pochwalić najwyższymi wieżami kościelnymi na Dolnym Śląsku – liczą one 103 metry. W pierwszą niedzielę miesiąca w centrum miasta organizowany jest wielki targ antyków – gratka dla miłośników staroci. W Centrum Informacji Turystycznej na Rynku mogą Państwo kupić rożne mapy z najważniejszymi trasami spacerowymi.

  • Odległość od Pałacu Jugowice: 21 km, ok. 30 min

Powrót