Sporty zimowe w Polsce Pałac Jugowice 1Sporty zimowe w Polsce Pałac Jugowice 2Sporty zimowe w Polsce Pałac Jugowice 3

 

Sporty zimowe

Być może to pierwszy raz, kiedy planują Państwo wakacje na Dolnym Śląsku – to świetne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Co roku atrakcje turystyczne przyciągają coraz więcej turystów. Największym miastem regionu jest Wrocław, który dysponuje nowoczesnym lotniskiem.

Trasy narciarskie

W województwie dolnośląskim znajdą Państwo wiele tras narciarskich. Wyruszając z Pałacu Jugowice w ciągu 15 minut dotrą Państwo przy najbliższej z nich. Najbliższy wyciąg narciarski znajduje się w miejscowości Rzeczka położonej w Dolinie Walimki połączonej z Przełęczą Sokola. Wzniesienie liczy 754 m. Znajdują się tam trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. Z Pałacu Jugowice najłatwiej dotrzeć do Barka – długość trasy to około 450 metrów, zaś różnica wysokości wynosi około 120 metrów (trasa czerwona). Bez problemu znajdą tu Państwo miejsce parkingowe. Lekcje jazdy na nartach oraz wynajęcie sprzętu również nie stanowią problemu.

  • Adres: Rzeczka 36, 58-320 Rzeczka
  • Odległość od Pałacu Jugowice: 10 km, ok. 15 min

Pozostałe trasy zjazdowe

Oprócz Rzeczki, Dolny Śląsk oferuje wiele innych tras narciarskich. Leżą one nieco dalej od hotelu, ale w dalszym ciągu są łatwo osiągalne. W samych Karkonoszach znajdą Panstwo około 30 kilometrów tras zjazdowych i 100 km tras biegowych. Najsłynniejszym ośrodkiem narciarskim w rejonie jest Karpacz. Innym pięknym ośrodkiem narciarskim jest Zieleniec. Korzystne położenie geograficzne gwarantuje naturalny śnieg w sezonie. Zieleniec jest szczególnie atrakcyjny dla miłośników wieczornych zjazdów, gdyż wiele tras jest oświetlonych.

Powrót