Park Szczytnicki Wrocław Pałac Jugowice 3Park Szczytnicki Wrocław Pałac Jugowice 2Park Szczytnicki Wrocław Pałac Jugowice 1

 

Park Szczytnicki

Park Szczytnicki leży we wschodniej części Wrocławia. Jest to jeden z najpiękniejszych parków w mieście – zajmuje powierzchnię ponad 100 hektarów. Główną atrakcją parku jest Ogród Japoński, stworzony w 1913 roku przez miłośnika Japonii – Fritza van Hochberga we współpracy z japońskim ogrodnikiem Mankichi Arai. W 1996 roku park został odrestaurowany z pomocą japońskich specjalistów. Obecnie w najdrobniejszych detalach ogród przypomina oryginalne ogrody japońskie.

Park

Do ogrodu wchodzą Państwo przez dekoracyjną bramę główną, od której odchodzi szeroka aleja spacerowa. Prowadzi ona do centrum ogrodu i jego najsłynniejszego punktu – wspaniałego mostu łączącego dwie części ogrodu.

Pokazy wodne

Park Szczytnicki znany jest z organizowanych w nim słynnych pokazów wodnych synchronizowanych z muzyką. Pokazy organizowane są latem i są ogólnie dostępne. Odbywają się one na fontannie przy Hali Stulecia.

  • Odległość od Pałacu Jugowice: 73 km, ok. 1,5 godz.

Powrót