Ogród botaniczny we Wrocławiu Pałac Jugowice 2Ogród botaniczny we Wrocławiu Pałac Jugowice 3Ogród botaniczny we Wrocławiu Pałac Jugowice 1

 

Ogród botaniczny we Wrocławiu

Jeśli podczas pobytu we Wrocławiu szukają Państwo chwili relaksu, możemy polecić wizytę w Ogrodzie Botanicznym. Jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Polsce. Ogród został założony w latach 1811-1816, zaś po II wojnie światowej z pietyzmem odtworzony. Jest to również, zaraz po ogrodzie krakowskim, najstarszy ogród botaniczny w Polsce. Powstał on na terenach zalewanych uprzednio przez Odrę.

Miejsce odpoczynku

Ogród założono w celach badawczych – stanowił on wówczas część Uniwersytetu Wrocławskiego. Nazywany jest “oazą piękna w centrum miasta”. Obecnie to jedno z ulubionych miejsc odpoczynku wrocławian. Przyciąga on również rzesze turystów, gdyż wypielęgnowany krajobraz pozwala fantastycznie wypocząć od zgiełku miasta. Ogród zawiera ponad 7000 rodzajów roślin i jest swoistym żywym muzeum. Na jego terenie znajduje się również sklepik z roślinami oraz kawiarnia.

  • Cena: 15 zł
  • Godziny otwarcia: od 1 kwietnia do końca listopada – w zależności od warunków pogodowych.
  • Adres: ul. Henryka Sienkiewicza 23, Wrocław 50-353
  • Odległość od Pałac Jugowice: 75 km, ok. 1,5 godz.

Powrót