Hala Stulecia Wrocław Pałac Jugowice

Hala Stulecia Wrocław

Hala Stulecia została wzniesiona w latach 1911-1913, kiedy miasto należało do Rzeszy. Co prawda dopiero w 2006 roku została ona wpisana na listę Światowego Dziedzictw UNESCO, jednak już od 1962 roku jest zarejestrowana jako budynek historyczny.

Budynek

Hala została zaprojektowana przez Maksa Berga jako wielofunkcyjny budynek rekreacyjny, położony na terenie targów wrocławskich. Budynek jest symetryczną bryłą, z okrągłą częścią centralną, która z łatwością mieści 6000 osób. Wysoką na 23 metry kopułę wieńczy latarnia ze szkła i stali. Hala Stulecia jest pionierskim przykładem nowoczesnej techniki i architektury. Można w niej dopatrzyć się wpływów najważniejszych prądów architektonicznych z początku XX wieku. Pierwsze prace renowacyjne odbyły się w 1997 roku i trwają po dziś dzien. Hala w dalszym ciągu wykorzystywana jest jako miejsce wielkich koncertów i wydarzeń sportowych.

Teren

Do Hali Stulecia przylega słynna pergola z fontanną, zaś tuz obok znajduje się wspanialy Ogród Japoński oraz Park Szczytnicki. W bezpośrednim sąsiedztwie leży również Ogród Zoologiczny. Ze względu na duże nagromadzenie atrakcji, teren ten jest szczególnie popularny wśród turystów oraz mieszkańców miasta.

  • Adres: Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
  • Odległość od Pałacu Jugowice: 70 km, ok. 1 godz. 25 min

Powrót