Okolice Pałacu Jugowice WroclawOkolice Pałacu JugowiceOkolice Pałacu Jugowice 3

 

Okolice Pałacu Jugowice

Pałac Jugowice położony jest w przepięknej dolinie Jugowic na Dolnym Śląsku. Dziewiętnastowieczny pruski pałacyk myśliwski został zmodernizowany z poszanowaniem dla tradycji historycznej. Obecnie ten luksusowy hotel, wyposażony w wyśmienitą restaurację i centrum spa, nie ma sobie równych w Polsce.

Również najbliższe otoczenie Pałacu Jugowice kryje wiele niespodzianek. Wspaniałe lasy i jeziora, doliny i pagórki zapraszają do długich spacerów, wycieczek na rowerach górskich lub wypraw narciarskich. Poruszą Państwa zabytki z okresu drugiej wojny światowej, podobnie jak wizyta w Świdnicy lub we Wrocławiu.

Twierdza Srebrna Góra

Przy okazji pobytu w Pałacu Jugowice Luxury Hotel **** zachęcamy do wycieczek w przepiękne miejsca w okolicy. Tylko 35 km od nas znajduje się Twierdza Srebrna Góra, jedna z największych górskich twierdz w Europie a program zwiedzania to doskonała opcja na poznanie historii w sposób przekazany przez przewodnika w stroju żołnierza pruskiego

Trasy spacerowe

Natura w nienaruszonym stanie… Sarny, jelenie i dziki… Intensywny spacer pozwoli Państwu odkryć wszystkie uroki okolicznych wiosek i lasów. Najpiękniejsze trasy oznaczyliśmy dla Państwa na mapkach. Więcej informacji na temat różnych szlaków wędrówkowych znajdą Państwo tutaj.

Rowery górskie

Ostre podjazdy na nieutwardzonych drogach, poprzez lasy i wioski. Zapraszamy do odkrycia okolic Pałacu Jugowice z perspektywy siodełka rowerowego. Oczywiście , rowery do eskapad górskich mogą Panstwo wypożyczyć u nas.

Projekt Riese

Proponujemy niezapomnianą wycieczkę szlakiem kilku ważnych punktów historycznych. Począwszy od Gross Rosen, kopalni w Walimiu, a skończywszy na zamku Książ. Więcej informacji na temat historii tego projektu znajdą Panstwo w zakładce Projekt Riese.

Wrocław

Europejska kulturalna stolica Europy 2016, Wrocław, leży około 75 kilometrów od Pałacu Jugowice. To wspaniale miasto, pełne przeróżnych atrakcji kulturowych i historycznych ma wszystko: restauracje, sztukę, architekturę i … krasnoludki! Podczas pobytu w Pałacu Jugowice, Wrocławia nie może po prostu zabraknąć na Państwa liście do zwiedzenia. Więcej na temat Wrocławia.

Świdnica

Polecamy Państwu spacer po malowniczej świdnickiej starówce, gdzie znajdą Panstwo wiele restauracji, sklepów i interesujących zabytków. Jednym z nich jest Świątynia Pokoju, wpisana na listę UNESCO. Więcej informacji na temat Świdnicy.

Auschwitz

Z Pałacu Jugowice mogą Panstwo stosunkowo łatwo zorganizować wyjazd do byłego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. To poruszające przeżycie, które zilustruje najczarniejszy okres w historii Europy. W hotelu mogą Panstwo zasięgnąć informacji na temat wycieczek indywidualnych i grupowych. Więcej na temat Auschwitz.

Przygotowaliśmy wykaz miejsc, które mogą Państwa zainteresować. Pełen wykaz znajdą Panstwo tutaj.