Dolny Śląsk Historia Pałac Jugowice 1Dolny Śląsk Historia Pałac Jugowice 2Dolny Śląsk Historia Pałac Jugowice 3

 

Wakacje na Dolnym Śląsku

Liczba turystów odwiedzających Polskę wzrosła znacząco w minionych latach. Najważniejszą przyczyną tego zjawiska wydaje się być przystąpienie do Unii Europejskiej (1 maja 2004), które spowodowało, iż podróż do Polski dla wielu zachodnich turystów stała się dużo łatwiejsza. Z tego zainteresowania korzystają zwłaszcza górzyste tereny na południu kraju, oferujące turystom wiele możliwości spędzenia urlopu. Coraz więcej osób wybiera na cel swojej wakacyjnej wyprawy Dolny Śląsk, głównie z powodu jego wspanialej przyrody i bogatej historii. Dolny Śląsk oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku – skłaniają ku temu liczne szlaki wędrówkowe, trasy rowerowe czy też wyciągi narciarskie.

Województwo

Województwo dolnośląskie znane jest w całej Polsce z przepięknej przyrody oraz bogatej historii. Aby zrozumieć dzieje tego regionu, należy cofnąć się do 6 wieku p.n.e., kiedy tereny te zostały zasiedlone przez plemiona celtyckie. Osiedlali się oni u stóp Ślęży. Na terenie tym mieszkało wiele różnych plemion, miedzy innymi Silingowie. Co ciekawe, od nazwy tego germańskiego ludu prawdopodobnie wywodzi się nazwa Śląsk. W IX i X wieku rejon ten należał do Czech. Następnie władzę przejęli tu Piastowie z linii śląskiej, którzy wywarli ogromny wpływ na tożsamość tej krainy. Wrocław postrzegany był jako stolica Dolnego Śląska.

Ukraińskie korzenie

W latach 1348 – 1526 Dolny Śląsk należał do Królestwa Czech. Rządzony był wówczas przez książąt z linii piastowskiej. Po śmierci króla Ludwika II ziemie przeszły we władanie dynastii habsburskiej. Począwszy od 1742 roku, aż do II wojny światowej Dolny Śląsk należał do Prus. Po II wojnie światowej lokalna ludność niemiecka i czeska została wysiedlona, zaś na jej miejsce napłynęła ludność polska, przesiedlona z ziem zajętych przez Związek Radziecki. Osadnicy Ci pochodzili z terenów dzisiejszej Ukrainy. Dziś wśród mieszkańców Dolnego Śląska w dalszym ciągu m znaleźć można osoby o ukraińskim, niemieckim czy też czeskim rodowodzie.

Jugowice

Jugowice to mała wioska w południowo-zachodniej części Polski. Leży ona w lesistej dolinie w Górach Sowich. Piękna przyroda zaprasza do wycieczek pieszych i rowerowych. W okolicy znajduje się mnóstwo zamków i pałaców godnych odwiedzenia, zaś 75 kilometrów od Jugowic leży Wrocław, największe miasto Dolnego Śląska. Jeśli chcą Panstwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat atrakcji w pobliżu Pałacu Jugowice, zapraszamy na nasza stronę, gdzie znajdziecie informacje na temat okolicy.

Pałac Jugowice

Pałac Jugowice rozpoczął dzielność w 2012. Hotel urządzony został prosto, lecz zarazem luksusowo. Naszym gościom oferujemy szereg możliwości zarówno jeśli chodzi o śluby i wszelkiego typu imprezy jak i spotkania biznesowe. Każdemu odwiedzjącemu zapewniamy maksymalne poczucie relaksu i wypoczynku. Zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi udogodnieniami oferowanymi przez hotel Pałac Jugowice oraz z naszymi ofertami specjalnymi.