Przez / 25th Wrzesień, 2015 / Blog / Off

Kulturalna Stolica Europy 2016 – 5 Powodów, dla których powinniście ją odwiedzić!

Co roku Parlament Europejski wybiera Europejską Stolicę Kultury. W 2016 roku szansę  zaprezentowania się reszcie świata dostał Wrocław! Dodatkowy plus: Wrocław leży tylko ok. 75 kilometrów od Pałacu Jugowice! Czas więc przyjrzeć się temu, co Wrocław ma do zaoferowania. W naszym artykule postaramy się przedstawić Wam 5 powodów, dla których należy odwiedzić Europejską Stolicę Kultury w 2016r!

Europejska Stolica Kulturalna: Co to dokładnie oznacza?

Europa stanowi swoisty tygiel kulturowy. Aby podkreślić tę różnorodność w 1985 roku powstała inicjatywa Europejska Stolica Kulturalna. Co roku wybierane są dwa Państwa, wskazujące miasto, które może wygrać ten zaszczytny tytuł. Każde z miast musi zaprezentować program wydarzeń kulturalnych – na tej podstawie Parlament Europejski wybiera Stolicę Kultury.

‘Vrots-Love’

Nazwa Wrocław wywodzi się od imienia Wratislaw. Przez stulecia Wrocław (zwany również Breslau) tętnił życiem i przyciągał nie tylko kupców, ale również twórców kultury. Nic dziwnego, iż obecnie jest to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Co prawda – nieco mniej znanym miastem, niż Kraków czy Warszawa, jednak miastem, w którym łatwo się zakochać od pierwszego wejrzenia. Stąd tez slogan wybrany do kampanii 2016 – ‘Vrots-Love’ , który z pewnością łatwo zapadnie w pamięć (a dla zagranicznych gości będzie łatwy do wymówienia).

5 Powodów by odwiedzić Wrocław

Jest oczywiście mnóstwo powodów, by odwiedzić Wrocław, oferujący wprost niezliczoną ilość atrakcji kulturalnych. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy listę z absolutnymi hitami turystycznymi.

  1. Rynek Główny

Wrocławska starówka wyróżnia się swoim rozmiarem oraz bajkowo kolorowymi kamieniczkami. Centralne miejsce zajmuje trzynastowieczny Ratusz, prawdziwa perełka architektury gotyckiej.

  1. Katedra pod wezwaniem Jana Chrzciciela

Imponująca wrocławska katedra góruje nad miastem swymi gotyckimi wieżami. Również jej lokalizacja wyróżnia ją spośród wielu kościołów Wrocławia.

  1. ‘Wenecja Północy’

Wrocław, zwany również Wenecją Północy zawdzięcza ten przydomek Odrze, która nie tylko przepływa przez miasto, ale również dzieli je na 12 wysp połączonych 130 mostami.

  1. Hala Stulecia

Hala Stulecia zaprojektowana przez  Maksa Berga, od wielu lat spełnia rozliczne funkcje rozrywkowe. Ze względu na swój niezwykły projekt, w 2006 roku Hala Stulecia trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

  1. Wrocławskie Krasnale

Wrocławskie krasnale, rozmieszczone są w różnych zakątkach miasta. W tej chwili ich populacja rozrosła się już do ponad 250. Wydawać by się mogło, ze te małe figurki mają jedynie charakter dekoracyjny, jednak ich powstanie związane jest z opozycją antykomunistyczna.

Oprócz tych ciekawych miejsc miasto oferuje jeszcze wiele innych atrakcji. Liczne kawiarnie I restauracje pozwolą Państwu odpocząć po intensywnym dniu zwiedzania, oraz zakosztować prawdziwej polskiej kuchni.

Złóż nam wizytę!

Wszystko to sprawia, iż Wrocław jest miastem, które z całą pewnością warto odwiedzić. A jeśli nie chcecie nocować w ruchliwym mieście, zapraszamy do Palau Jugowice! Przepiękną przyroda oraz nasze centrum Spa gwarantują pełen relaks. Nasze oferty znajdziecie tutaj.

Jeśli planujesz pobyt we Wrocławiu i nocleg w Pałacu Jugowice, możesz również wynająć samochód przy dokonywaniu rezerwacji

Powrót