Obecna sytuacja nie sprzyja organizowaniu spotkań rodzinnych w takim charakterze, jak miało to miejsce przed pandemią. Z większą rozwagą wybieramy termin i miejsca przyjęcia, a także liczbę zaproszonych gości. Wiele takich uroczystości musiało zostać przeniesionych, niektóre z nich z powodzeniem się jednak odbędą – wszystko dzięki nowym zasadom bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas organizowania wesel oraz przyjęć.

Wytyczne dotyczące wesel: bezpieczeństwo przede wszystkim

Podczas organizowania spotkania rodzinnego w czasie pandemii należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, na które wcześniej zupełnie nie zwracaliśmy uwagi. Mowa tu m.in. o ograniczeniu liczby gości, obowiązkowym noszeniu maseczek, korzystaniu z płynów do dezynfekcji dłoni oraz zachowywaniu odpowiedniej odległości.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi organizacji wesel oraz przyjęć:

  1. W imprezach może brać udział maksymalnie 150 osób (większe ograniczenia dotyczą czerwonych oraz żółtych obszarów bezpieczeństwa), bez wliczania obsługi.
  2. Podczas spotkania goście mają obowiązek zakrywania nosa oraz ust, a także zachowania odległości minimum 1,5 m od siebie.
  3. Przy stołach oraz w pobliżu toalet każdy powinien mieć dostęp do płynu dezynfekującego.
  4. Gości należy usadzić w taki sposób, aby obok siebie znalazły się osoby zamieszkujące to samo gospodarstwo domowe lub będące z tej samej rodziny.
  5. 1 kelner może obsługiwać maksymalnie 15 osób w obrębie jednego stołu lub wyznaczonego obszaru na sali.
  6. Należy zapewnić obsługę, że w przyjęciu nie będzie brać udziału osoba chora na COVID-19, u której stwierdzono ryzyko zakażenia lub która powinna przebywać na kwarantannie.

Jak widać, nie tylko goście muszą dbać o bezpieczeństwo – także obsługa sali zobowiązana jest do przestrzegania obowiązujących obostrzeń sanitarnych. W Pałacu Jugowice mogą liczyć Państwo na profesjonalną obsługę oraz pełne wsparcie podczas organizowania imprezy z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Nasi kelnerzy są przygotowani do pracy zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Zapewniamy, że jesteśmy w stanie zorganizować wesele lub spotkanie rodzinne z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa.